laupäev, 13. detsember 2008

Tanel Padar & The Sun "Tasku" vabaajakeskuses (720p HD)

Mõned klipid sealsest kontserdist.

Panoraamkaadrid:




Esimese rea fännid:




"Jää vait":




Encore:




Särk seljast:


Graffiti koridoriseintel (720p HD)

Käisin sõbral külas ja avastasin, et hostelis, kus ta hobikorras administraatoriametit peab, on koridoriseinad päris kenasti graffitiga kaunistatud.




Kohe meenusid Berliinis nähtud avalikud boheemlasmajad:








kolmapäev, 3. detsember 2008

Vanade fotode restaureerimine

Nonii, esimene sats perearhiivi vanu fotosid on sisse skännitud. Algne plaan oli ainult digitaliseerida ja kogu moos, aga kui mõni foto ikka eriti nutuses seisus oli, siis tahes-tahtmata tekkis tahtmine natuke ka "putitada". Samas ega mingit suurt photoshoppamist polnud aega teha, fotosid oli sadu ning muu elu vajab ka elamist, nii et suht haltuura. Rääkimata sellest, et ega mul erilisi Photoshopi-oskusi niikuinii ei ole. Aga paar näidet kah siis.

Enne:
Pärast:

Enne:

Pärast:

esmaspäev, 1. detsember 2008

Jõululaat ja väike piparkoogimüüja (720p HD)

Paar HD videoklippi jõululaadalt Tartus, Raekoja platsil, 30. novembril 2008.

NB! Kui Internet Exploreriga videod ei käivitu, siis proovi Firefoxiga. Teine võimalus on vaadata klippe otse Youtube lehel: klipp 1 ja klipp 2. Vaatamiseks on vajalik suhteliselt kiire arvuti (st protsessor kiirusega alates 2 Ghz'ist, aeglasema arvuti puhul võib pilt jõnksuma hakata).







reede, 28. november 2008

Tantsud Tudengitega (720p HD video)

"Tantsud Tudengitega", 27. novembril Tartus klubis "Illusioon". Filmitud NV24HD kompaktdigikaameraga.

NB! Kui Internet Exploreriga videod ei käivitu, siis proovi Firefoxiga. Vaatamiseks on vajalik suhteliselt kiire arvuti (st protsessor kiirusega alates 2 Ghz'ist) ning hea internetiühendus. Aeglasema arvuti puhul võib pilt jõnksuma hakata - sellisel juhul soovitan videole klikkides otse Youtube lehele minna ning seal "watch in high quality" valida (see on veidi madalama kvaliteediga kui 720p).

Lainurkasendis on ava suuruseks F2.8 ning nurk vastab täiskaadri 24 mm'le ning 1,6 lõikefaktoriga kaamera 15 mm'ile. Kompaktdigi kohta vägagi hea saavutus. Isegi otse lava ees seistes mahtus kaadrisse oluliselt rohkem kui tavaliselt 17- ja 18-millimeetriste objektiividega harjunud olen. Kaamera poolt kasutatav H.264 kodeerimine võtab 4-6 korda vähem ruumi kui konkureerivate kaamerate (näiteks Panasonic Lumix TZ5) kasutatav motion-JPEG. Praktikas tähendab see seda, et 1 GB'sele SD mälukaardile mahutab NV24HD 1280x720 resolutsiooniga filmi veidi üle kahekümne minuti, samas kui konkureerivad kaamerad mahutavad sama ruumi sisse heal juhul ainult neli minutit.

Enne programmi algust:








Osalejate tutvustus:




Tantsutrupp A.K.A:




Tantsutrupp Spades:




Tantsutrupp Vivavaua:




Võitjate väljakuulutamine:


esmaspäev, 24. november 2008

Paar 720p HD videoklippi lumisest Tartust

Ilm oli super. Paraku horisontaalis lendav lumi lendab varem või hiljem ka objektiivi peale ning kui objektiiv juhtub olema sõrmeotsasuurune (nagu kompaktdigide objektiivid tavaliselt kipuvad olema), siis on pildistamine/filmimine selleks korraks lõppenud.

Ma pole kahjuks suutnud veel leida programmi, millega saaks H.264 kodeeringus klippe pärast lõikamist ning kokkusulatamist ilma ümber kodeerimata (ehk siis "lossless" rezhiimis) salvestada, seetõttu on ühe klipi asemel kolm klippi.

Alla 2.0 Ghz protsessoriga arvutid võivd klippide vaatamiseks liiga aeglaseks osutuda ning pilt võib jõnksuma hakata.













laupäev, 22. november 2008

Youtube HD 720p testimine

Youtube on vaikselt katsetusjärku viinud HD videote sharemise võimaluse. Ametlik info asja kohta esialgu veel puudub, aga huvilised on leidnud võimaluse üleslaetud vähemalt 720p formaadis videote HD kvaliteedis vaatamiseks. Teen ka ise esimese katsetuse.

Filmitud üritus on eile (21. novembril 2008) Tartus Crepp'i kohvikus toimunud fotonäituse muusikaline avamine. Kasutatud kaamera on Samsung NV24HD (H.264 formaadis 720p videot salvestada võimaldav taskudigikas). Kohal oli ka kõikide Tartu tasuta ürituste raudvara ning maskott (Hull-) Jaan (annab viimases videolõigus kingitust üle).

Failide mängimiseks on vaja suhteliselt võimsat arvutit. Minu Sempron 64 3400+ (overclockitud teoreetilisele 4600+ tasemele ehk 2 Ghz pealt 2,7 Ghz peale) keskmine CPU utilisatsioon kõigub videote taasesitamisel 85-90% peal. Aeglaemate arvutite puhul hüppab utilisatsioon 100%'ni ning pilt hakkab suuremal või vähemal määral jõnksuma. Võrdluseks - Intel Core 2 Duo arvutite keskmine CPU utilisatsioon olevat 40% kandis koos ajutiste hüpetega kuni 70% peale.

Edit: mainitud videod on nüüdseks kustutatud, teistest sissekannetest leiad uuemaid videosid.



































kolmapäev, 12. märts 2008

Paul Verhoeven'i "Black Book"

Rezhissöör Paul Verhoeven lendas praegu hoobilt tagasi mu lemmikrezhissööride hulka (kus teda ootavad ees juba David Fincher ja M. Night Shyamalan), põhjuseks sedapuhku "Zwartboek" ehk "Black Book". Põnev, tõsine ja ootamatu. Hollandi ning saksa keeles. Tuletab meelde, et maailm pole kunagi olnud ja ei saa ka kunagi olema täiesti must ja valge. Pikemalt ei lobise, aga kel võimalus, see vaadaku.

kolmapäev, 13. veebruar 2008

USA järgmine president - Barack Obama?

USA presidendivalimistel käib demokraatide leeris praegu ülimalt pingeline heitlus kahe allesjäänud kandidaadi vahel. Algusest peale juhtpositsioonil olnud Hillary Clinton on esimest korda langenud valijameeste arvu poolest teisele kohale, kui viimases kolmes osariigis saavutas võidu Barack Obama.

Kes on Barack Obama? Naljaka nimega mustanahaline on sisuliselt „mees-ei-kusagilt” nii Hillary Clintoni, ameeriklaste kui ka ülejäänud maailma jaoks ning tema fenomenaalselt kiire tõus on viimase aja suuremaid üllatusi - esialgu USA poliitareenil, kuid pole välistatud, et peagi ka ülemaailmses mastaabis.

Milles siis asi? Nõnda palju, kui olen näinud katkeid tema esinemistest TV vahendusel, õhkub Obamast midagi JFK’likku ja Martin Luther King’ilikku. Kuid üksikute katkete abil võib luua absoluutselt igasuguse mulje. Tema viimatised võidud tõstsid mu uudishimu tasemeni, mil otsustasin hankida tema raamatu „The Audacity of Hope. Thoughts on Reclaiming the American Dream”, kus ta pidavat muuhulgas seletama lahti ka oma lähtekohad järgmiseks USA presidendiks kandideerimisel.

Olen hetkel küll alles kolmanda peatüki juures, kuid pean tunnistama, et esmamulje on ülimalt positiivne. Mis mind Obama juures ühtaegu rabab ja köidab on see, et ta on oma mõtetes ja jutus AUS ning MÕISTLIK. Ta üritab siiralt leida kompromissi ja väljapääsu, saavutada lepitust ning ühendada taas praegu näivalt täiesti leppimatult lõhestunud Ameerikat.

Seni on USA olnud järjest enam radikaliseerumas - ühel pool kuristikku seisavad konservatiivid, abordivastased, kristlikud evangelistid, rahvuslik relvaühing, turufundamentalistid ja muud pigem parempoolse ilmavaatega kodanikud, teisel pool seisavad liberaalid, naisõiguslased, samasooliste abielude pooldajad, relvavastased, keskkonnaaktivistid ja ülejäänud pigem vasakpoolsete seisukohtade pooldajad. Vastastikku viibutatakse rusikat, kompromissi ei paista kuskilt ning nagu me teame, on vähemalt viimase kaheksa aasta jooksul just vabariiklastel õnnestunud oma nii mõnigi sealset ühiskonda järjest enam lõhestav tahtmine edukalt läbi suruda (sõjad Afganistanis ja Iraagis, Kyoto kliimaleppe ignoreerimine, kodanike põhiõiguste ja -vabaduste piiramine ning piinamised ja inimõiguste rikkumised terrorismivastase võitluse sildi all jmt) või siis olnud väga lähedal sellele (abortide ja samasooliste abielude keelustamine, palvuste ja kreatsionismi õpetamise kohusutuslikuks muutmine riiklikes koolides jmt).

Kogu selle tagurlikkuse sohu vajuva poliitilise tsirkuse taustal mõjub Obama mõistlikkuse ja aususe hääl tõeliselt värskendavalt. Ta näib kehastavat uut lootust parema elu ning eeskätt just usku ausama poliitika võimalikkusesse USA’s. Obama jutt ei ole loosunglik, kardina taga külmalt kaalutlev ja gallupitele toetuv, kuid kardina ees kõikidele meeldida püüdev "keep-smiling". Ta räägib siiralt ja otse, samas ei mõju ta banaalselt ja populistlikult - vastupidi, tema mõtetest hoovab sügavust ja tema noore ea kohta üllatavalt suurt elukogemust ning eruditsiooni.

Võimalik, et raamatuga ühele poole saades kirjutan veel mõned kommentaarid, kui seniks pakun huvilistele järgmisi linke: raamat "The Audacity of Hope" Amazon.com’is ning raamatu audio-versioon torrentina (audio-versiooni saab kuulata MP3 pleieris, raamatut loeb ette Barack Obama ise).