kolmapäev, 14. mai 2014

kärusse aheldatud libainvaliidide invasioon

ma ei suuda mõista, kust see laste invaliididena kärudesse kinnirihmutamise komme on tulnud ja miks seda sellisel moel massiliselt harrastatakse. kuhu ka ei vaata, pooleldi algklassimõõtu lapsed on igal pool kärudesse kinni seotud ja lihtsalt tiksuvad seal. viimati vaatasin ühes bussipeatuses alguses kaastundlikult, et bussist väljub invaliid ja äkki saan appi minna. lähemale astuses selgus, et ei olnud invaliid, oli järjekordne kärusse kinniaheldatud täiesti tavaline (suur) laps, kes oleks võinud vabalt oma kärust välja ronida ja aidata ise seda käru bussist välja tassida.

lühiajalises perspektiivis lapsevanemal muidugi mugav, kui laps on kinni seotud ja alati täpselt seal, kuhu sa käru seisma jätad - ei lähe kuskile, ei uuri midagi, "ei tee pahandust". pikemas perspektiivis ma ei julge mõeldagi, millised laiaks vajunud tagumikuga apaatsed inimesed sellistest lastest kasvavad.

teiseks põhjuseks võib olla see üleüldine vohav "pidevalt rattad all" mentaliteet. ühtegi sammu ei astuta ise, sest normiks on autoga letti sõitmine. ei saa ju ka lapse suhtes ülekohtune olla ja sundida teda oma jalaga mõnda sammu astuma, kui vanemad igale poole ratastel kohale veerevad. ja siis veel imestatakse, et miks elanikkond järjest tüseneb.

tundub, et see on ennast lääne poolt pealesuruv üleüldine epideemia:
http://abcnews.go.com/Health/WellnessNews/big-stroller-carting-big-kids-bad/story?id=13597874

Kommentaare ei ole: